pexels-cottonbro-4669141_edited.jpg

אסיפה כללית ובחירות

שלום וברוכים הבאים חברות וחברי צלילים היקרים!

לאחר מאמצים מרובים ועבודה רבה של החברים המייסדים ועוד רבים שתמכו ועזרו במשך שמונת החודשים האחרונים אנחנו גאים ונרגשים להזמין אתכם/ן לאסיפה הכללית הראשונה של

צלילים - איגוד המוזיקאים והמוזיקאיות.

האסיפה תתקיים באופן דיגיטלי בתאריך 17.1.2021 בשעה 19:00.

כל חבר וחברה שנרשמו דרך מערכת ההצטרפות ואשר שילמו את דמי החברות יקבלו זימון לאסיפה הכללית במייל והינם מוזמנים להגיע  ולהשפיע על אופי האיגוד.

מה תכלול האסיפה?

לו״ז:

 • התכנסות ודברי פתיחה

 • הצגת המועמדים/ות לועד המנהל ולועדת הביקורת של האיגוד

 • סיכום פעילות האיגוד ב2020

 • הצבעה בנושאים לסדר היום

 • דיון בנושאים כלליים - ניתן להעלות נושאים כלליים לדיון ממש כאן

 

בתום האסיפה תפתח האפשרות להצביע למועמדים לועד המנהל של האיגוד וישלח לכל חברי וחברות האיגוד קישור להצבעה.

ההצבעה תהיה פתוחה ל48 שעות ובתום 48 השעות יחושבו הקולות ויוכרזו המנצחים/ות אשר ימונו לועד המנהל של צלילים למשך השנתיים הבאות.

את הבקשות להעלות לדיון תחת החלק בישיבה שנקרא ״נושאים כלליים לסדר היום״ יש מלא ולשלוח כאן עד שבוע לפני תאריך האסיפה הכללית.

אנא קחו בחשבון שלא כל ההצעות יקבלו זמן לצערנו והזמן לכל הצעה הינו קצוב. יחד עם זאת כל ההצעות ישמרו ויבחנו ע״י הועד המנהל.

תודה רבה!

מצפים/ות לפגוש את כולכם/ן,

הועד המנהל של צלילים.

 
 
 
 
 

שאלות נפוצות

איך יתנהל תהליך הבחירות עצמו?


 1. כשבועיים לפני מועד האסיפה כל המועמדים והמועמדות יוצגו בפני חברי וחברות האיגוד בפורומים הרלוונטיים (באתר הרשמי, בפייסבוק, בניוזלטר)
 1. במהלך האסיפה עצמה המועמדים והמועמדות יוצגו בקצרה, וחברי וחברות האיגוד יקבלו במייל לינק לאתר הצבעה
 1. ההצבעה תהיה אנונימית
 1. הלינק יהיה זמין גם לאחר האסיפה במשך 48 שעות
 1. כל חבר/ה יצביע לעד 11 מועמדים/ות ולפחות ל-5
 1. תוצאות הבחירות יוכרזו בפורומים הרלוונטיים (באתר הרשמי, בפייסבוק, בניוזלטר)
למי מתאים לרוץ לוועד המנהל?


כל חברי וחברות האיגוד יכולים להציג את מועמדותם לוועד המנהל. עם זאת, מומלץ שלמועמדים ולמועמדות יהיה:

 • רצון ויכולת לפעול למען קהילת המוזיקאים והמוזיקאיות
 • ידע מקצועי והיכרות מעמיקה עם תעשיית המוזיקה
 • ניסיון משמעותי ביצירה ו/או ביצוע מוזיקליים
 • זמן פנוי להקדיש לישיבות ולפעילות על בסיס שבועי או לפחות חודשי
 • יכולת וניסיון בעבודה בצוות, קבלת החלטות ושיתוף פעולה
 • גישה אקטיביסטית ויכולות ביצועיות גבוהות
מתאים לך? מעולה! פה ניתן להגיש מועמדות לוועד המנהל.
איך יורכב הוועד המנהל?


 • הוועד יורכב מעד 11 חברות וחברים
 • כל חבר/ה אשר עברו סף של 10% מסך ההצבעות ייכנסו לוועד המנהל - עד הגעה ל-11 חברים בוועד
 • הוועד יורכב מלפחות 40% נשים ולא יותר מ-20% סטודנטים
 • בהמשך, הוועד הנבחר יתכנס ויוכל לבחור מתוכו יו"ר ועד
 • הכהונה בוועד נמשכת עד שנתיים
מה האיגוד עושה למען מוזיקאיות ומוזיקאים? באילו תחומים הוא פועל?


האיגוד הציב לעצמו מטרות שונות שכולן נועדו לחזק את מעמדם של המוזיקאיות והמוזיקאים בישראל במישור הפוליטי, העסקי, הכלכלי, הציבורי, התקשורתי והקהילתי. כאן ניתן לקרוא את מטרות האיגוד. עד לרגע זה האיגוד התמקד בהקמת התשתית הארגונית שתאפשר לקיים את פעילותו במהירות האפשרית, בפתיחת דלתות בתעשיית המוזיקה ובמסדרונות השלטון, במאבק למען מיצוי זכויות למוזיקאים ומוזיקאיות עקב משבר הקורונה, בהנגשת ידע בסיסית וסיוע וייעוץ נקודתיים, וכל זאת במקביל להיערכות לבחירות לוועד המנהל החדש של האיגוד. בהמשך, בכפוף להחלטת חברי וחברות הוועד העתידי, אנחנו שואפים שהאיגוד יפעל למתן שירותים כמו ייעוץ משפטי וכלכלי לחברי וחברות האיגוד, סיבסוד סדנאות העשרה מקצועיות לחברים, וכמובן מימון לובי חזק בכנסת וליווי משפטי לקידום חוקים בממשלה וכו'. ככל שיהיו לאיגוד יותר חברים וחברות, כך יהיה לו יותר כוח לעמוד ככוח פוליטי עם משאבים כלכליים אל מול האתגרים השונים, ולפעול לחיזוק מוזיקאיות ומוזיקאים.
למה צריך לקיים אסיפה ובחירות לוועד המנהל?


צלילים איגוד המוזיקאים והמוזיקאיות הוקם על ידי קבוצת מוזיקאיות ומוזיקאים פעילים, על מנת ליצור ארגון גג שיאפשר לקהילה שלנו לפעול למען זכויותיה, בעיתות משבר ובימי שגרה כאחד. מאחר וצוות ההקמה לא נבחר ע"י חברי וחברות האיגוד, הוחלט לקיים בחירות לוועד מנהל במסגרת האסיפה הכללית של האיגוד. באותה הזדמנות נצביע גם על מינוי ועדת ביקורת על פי תקנות רשם העמותות, נציג את הפעילות שנעשתה מתחילת הקמת האיגוד ועד היום ונעלה נושאים לסדר היום, וכמובן - נכיר קצת יותר טוב אחד את השני.
מתי ואיפה יתקיימו האסיפה הכללית והבחירות לוועד המנהל?


הבחירות יתקיימו במסגרת האסיפה הכללית בתאריך 17.1.21, ולאור המצב הן יתקיימו בזום. עדכונים על כך יישלחו בפורומים הרלוונטיים (באתר הרשמי, בפייסבוק, בניוזלטר).
מה הם תפקידי הוועד המנהל?


הוועד המנהל מתכנס לישיבות לכל הפחות פעם בחודש, או בתדירות גבוהה יותר לפי הצורך, על מנת לקבל החלטות על דרכו של האיגוד, המדיניות שלו והפעולות שלו, ולהנחות את רכזת הפעילות של העמותה. מטרתו היא לפעול לקידום מעמדם של המוזיקאים/ות היוצרים/ות והמבצעים/ות בישראל, כפי שמפורט בתקנון. מאחר והאיגוד נמצא בתחילת דרכו ופועל בתקציבים נמוכים, יתכן שחברי הוועד ייקחו על עצמם גם תפקידים ביצועיים במידת הצורך.
מה הם תפקידי ועדת הביקורת?


ועדת הביקורת מתכנסת על מנת לבחון את פעילות האיגוד, לוודא שהוא מתנהל באופן תקין ויעיל שהולם את מטרותיו ותוך שימוש חסכוני בתקציב. כמו כן, הוועדה מוודאת כי האיגוד מוציא לפועל את החלטות האסיפה והוועד המנהל.
מי מוזמן/ת להשתתף באסיפה הכללית? האם חובה להשתתף?


אנו מזמינים כל חבר/ת איגוד שהליך ההרשמה שלו/ה הסתיים להגיע לאסיפה ולהשתתף בה, לגלות מעורבות ולקחת חלק בעיצוב הדרך המשותפת שלנו כאיגוד. עם זאת, זו כמובן לא חובה להשתתף.
האם מקבלים תשלום על חברות בוועד המנהל?


לא. על פי חוק החברות בוועד נעשית בהתנדבות, מתוך רצון לדאוג לאינטרסים של קהילת המוזיקאים והמוזיקאיות ולקדם את המטרות שלה.
אני מעוניין/ת להגיש מועמדות לוועד. מה הצעד הבא?


מעולה! כל המעוניינים להגיש מועמדות לוועד המנהל מוזמנים ומוזמנות למלא את טופס הגשת המועמדות. בהמשך נבקש ממך לשלוח סרטון קצר (2 דקות) שבו תוכל/י להציג את עצמך, את האני מאמין שלך ולשכנע את החברים והחברות לתת לך את קולם.

יש לכם שאלות נוספות? כתבו לנו כאן